Pages

26 Ekim 2010 Salı

http://xzcelis.blogspot.com/2010/10/evinizin-dekarasyonuna-bir-katkda.html

http://xzcelis.blogspot.com/2010/10/evinizin-dekarasyonuna-bir-katkda.html
15 Ekim 2010 CumaEvinizin Dekarasyonuna Bir katkıda BizdenHepinize Merhaba Arkadaşlar
İlk Blog kampanyama hepiniz hoşgeldiniz.


Evinizin Dekarasyonuna bir katkıda bizden diyor ve kampanyamızı başlatıyoruz.Sitemizde Dekoratif Aynalar, Tablolar ve Stickerlar yer alıyor.Özellikle bu sene çok revaçta olan bu ürünlerin her türlü boy,renk ve çeşidini http://www.grafikit.com/ da bulabilirsiniz.
Beğendim ürün görsellerinden eklemek istiyorum biraz...

Sitemize üyeliğinizde 20 tl lik bir çek e sahip oluyorsunuz.Yani Kampanya için de Kampanya :)
Kazandığınız bu çeki İstediğiniz ürün grubunda kullabilirsiniz
Siparişiniz de Kargo size ait ama inanın o kadar güzel modeller varki Gerçekten değer diceksiniz
Stickerlarımızda odanıza göre seçebileceğiniz renk seçeneklerimiz mevcut.
Aynalarımız ve yine stickerlarda istediğiniz boyutta sipariş vermeniz mümkün.Anlıcağınız firmamız müşterileri için herşeyi düşünmüş.
Gelelim Kampanyamıza;
Firmamız şartlarını yerine getirip çekilişle belirleyeceğimiz 2 kişiye sitemizdeki alışverişinde kullanacağı 30 tl lik çeki hediye ediyor.Üstelik kargoyu da değerli firmamız karşılıyor.


Şartlarımız ise çok basit.


*Blogumun izleyicisi olmanız
*http://www.grafikit.com/ üye olmanız .(unutmayın ki üye olduğunuzda 20tl lik çek kazanıyorsunuz)
*Kampanyamızı blog veya facebook veya twitter hesabınızda yayınlamanız.
*yorumlarınıza isim soyisim ve mail yazmayı unutmayın ki kazandığınız an size ulaşabilelim.
Kampanyamıza son katılım 30 ekim saat 24:00 kadar


Hepsi Bu kadar.Hadi Şimdi Kampanyamıza katılın Evinizi sizde renklendirin.


Küçücük miniciğin değerli dostları Hepinize Bol Şans Diliyorummm

Değişikliğe bayılırlar. İyi bir şey. Ama sarışınların çoğu da lüzumundan fazla kıymet bilmezlerdir. Herhangi bir şeyin başında bitirinceye kadar durmak kabiliyetleri azdır. Canları sıkıldımı ki çok çabuk sıkılır ellerindeki işi bırakıp bir yeni işe başlamayı tercih ederler. Bir kere harekete geçtilermi yeri göğü birbirine katarlar. Kendilerini ve enerjilerini idare etmek kabiliyetinden mahrum oldukları için enerjilerini lüzumundan fazla sarf eder ve hemen yorulurlar. Sabırlı olmazlar çabuk ve hevesle çalışırlar. Huzursuz tabiatları daima yeni heyecanların peşinde koştuğu için hercai ve belki de sadakatsiz olurlar.
Saç Şekilleri Ve Karakteriniz...
Sarışınlar etraflarına hakim olmayı ve söz geçirmeyi severler. İşlerinde ve özel hayatlarında liderlik etmek sevdasındadırlar. Bu hususta sarışın kadınlar daima sarışın erkeklerden baskın çıkar. Sarışın bir erkekle evli olan sarışın bir kadın kocasını ve evini istediği gibi idare etmesini bilir. Ama ev işlerinden çabuk yorulur ve bıkar. Onun için sık sık alışverişe sinemaya terziye veya dişçiye gider.

Sarışınların bir de kuvvetli karakterde olanları vardır. Böyle sarışınlar cesur ve sabırlıdırlar. Kavgacı olmamakla beraber karşılarındakini yatıştırmayı da bilmezler. Hisleri daima kontrol altındadır. Başkalarının işlerini merak etmez. Kendini alakadar etmeyen işlere burnunu sokmadığı gibi başkalarının kendi işlerine karışmasından da nefret eder.

Kızıl Saç
Kızıl saçlı olanlar veya saçları herhangi bir şekilde kızılı andıran sarışınlar çok benzerler. Ama aralarında belirgin farklar vardır. Mesela kızıl saçlılar sabırlarını sarı saçlılardan daha çabuk kaybederler. Daha çabuk neşelenirler ve daha çabuk üzülürler. Neşeleri sarışınların neşesinden daha coşkundur. Ama bir kere canları sıkıldı mı sarışınlardan daha fazla sıkılırlar. Ufak tefek şeylere sıkılırlar. Ufak tefek şeylere üzülürler ama üzüntüleri uzun sürmez. Neşeleri uçarılıkları çabucak kendini gösterir. Kızıl saçlı meraklıdır. Başka insanlar onları alakadar eder. Başkalarının özel hayat ve işleriyle çok meşgul olur. Herhangi bir konu üzerinde kesinlikle karar veremez. Şüphecidir. Bununla beraber gayet dost tabiatları sıcak bir kanı vardır ve pek girgindir.

Koyu Renk Saç
Siyah ve kestane saçlılar! hem yapı hem de yaradılış bakımından sarışınlardan çok farklıdırlar. Evlerini çok severler. Alıştıkları hayattan ayrılmak onlara ölüm gelir ve galiba biraz da tembeldirler. Sarışınlardan daha az sabırlı daha tedbirli daha düşünceli daha ağır ve titiz olurlar. Enerjilerini özenle kullanmasını bilirler. Saç rengi koyu olan bir insan titiz ve dikkatli olduğu için ayrıntılı işlerde çok başarılı olur. Sanat kabiliyeti ve sanat sevgisi kuvvetlidir. Sadık doğru ve çok zaman dindardır. Sarışınlardan daha anlayışlı daha müsamahakardır.

Saçın İnceliği Ve Kalınlığı
İnce Yumuşak Saç
İnce ve yumuşak telli saçları olan bir insanın tabiatı da ekseri saçına benzer. Bu insan inceliğe nezakete temizliğe düşkündür. Böyleleri evlerinin güzel ve derli toplu olmasını isterler. Pisliğe gelemezler. Bu gibi insanların sabır ve azmi de biraz az olur. Herhangi bir şey de ısrarla sebat etmezler. Kültürlü kibar mekanlarda hoşlanırlar ve ekseriyetle dikkatine çarpmayan ince güzelliklerden zevk alırlar bu gibi kimselerin en büyük kusurları fazla hassasiyetleridir. Çabuk ve boş yere alınırlar. Bir işe hevesle başlarlar ama aynı zamanda bıkarlar ve bitirmek istemezler. Güzel şeylere düşkünlükleri israfa yol açar. Çok zaman bütçelerine açık vardır. Ama onlar buna o kadar aldırış etmezler.

Kalın Telli Saç
Saçlarının telleri kalın sert ve kaba olanların da yaradılışları çok zaman saçlarına benzer. Hatta hal ve tavırları da kaba sabadır. Kuvvetli ve dobra dobradırlar. İncelikli basiretli hareket etmek onlara göre değildir. Yüksek sesle konuşurlar. Kılık kıyafetlerine çoğu zaman özen göstermezler. Kaba saba sporlara düşkündürler. Daha ince tabiatlı insanların bulunduğu ortamlara tahammül edemeyerek kendileri gibi kimselerle arkadaşlık etmekten hoşlanırlar.

Orta Karar Saç
Ne pek ince ne de pek kalın olan saçların rengi de ekseri koyu kestane olur. Böyle saç kuvvetli bir şahsiyet keskin bir zihin ve sağlıklı bir kişilik göstergesidir. Böyle saçı olan bir insan önceden ve çabuk karar vermekten çekinir. Herhangi bir kararı vermeden önce en ince ve ufak noktalarına kadar hesap eder. Karar verince de derhal harekete geçer. Uyanık olunması gereken yer ve saatlerde onun uyuduğu görülmemiş bir şeydir. Söylediklerinizi dinlemekte değer bulursa dinler hem de tüm dikkatini vererek. Ama söylediğiniz alakasını çekmedi mı sizi dinlemez ve bunu da söylemekten çekinmez. Her şeyi görür ve her ortama derhal uyum sağlar. Tarih ve günleri çok iyi hatırında tutar. Onu dinlemek son derece zevk-lidir. Bir noktadan öbürüne atlayarak lafı uzatıp karıştırmak gibi huyları yoktur.
cok güzeller bayıldım bunlara.............

erzurum
ERZURUM’UN YÖRESEL YEMEKLERİ, ERZURUM’A GİDİNCE NELER YENİR?


Su böreği, ekşili dolma, kesme çorbası, ayran aşı (yayla çorbası) çiriş, şalgam dolması, yumurta pilavı, kadayıf dolması Erzurum’un geleneksel mutfağını oluşturur.

ERZURUM’A NE İLE NASIL GİDİLİR?


Erzurum çevre illere ve ülkenin diğer bölgelerine kara,demir ve havayolu ulaşım ağıyla bağlıdır.


Karayolu: Otobüs Terminali il merkezindedir.


Otogar Tel : (442) 233 12 00Demiryolu: Tren Garı il merkezindedir.


İstasyon Tel : (442) 218 19 16Havayolu: İlin Ankara bağlantılı yurtiçi ve yurtdışı seferlerinin yapıldığı Erzurum havaalanı, şehre 10 km mesafededir.


Hava Limanı Tel : (442) 327 28 35

ERZURUM’A GİDİNCE NELER ALINIR?


Erzurum oltu taşı işçiliği ile çok meşhurdur. Oltu taşından yapılan tespihler, ağızlıklar, bilezik, gerdanlıklar, broş, küpe, saç tokası yörenin önemli hediyelik eşyalarıdır.

ERZURUM’A GİDİNCE NELER YAPILIR? YAPMADAN DÖNMEYİN!


Palandöken’de kayak yapmadan,


Çifte minareli Medreseyi,Yakutiye Medresesi’ni ve müzeleri görmeden


Yolunuz İspir’e düşerse rafting sporu yapmadan,


Yolunuz Tortum’dan geçerse Tortum Şelalesi’ni ve gölünü görmeden,


Cağ kebap, su böreği ,ayran çorbası ,kadayıf dolması yemeden


…Dönmeyin.

dometes corbası


Malzemeler3 adet domates
1 adet kıyılmış soğan
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
2 su bardağı domates püresi
1 su bardağı haşlanıp ezilmiş mısır
Yarım su bardağı haşlanmış mısır
1 adet kırmızı biber
Tuz
Üzeri için:
Mısır taneleri
1 çorba kaşığı krema
YapılışıSoğanı zeytinyağında kavurun. Üzerine kabukları soyulup, çekirdekleri çıkartılıp küp doğranmış domatesleri ve domates püresini ilave edin. Ezilmiş mısır, mısır, kıyılmış kırmızı biber ve tuz ekleyip, karıştırarak kaynatın. Piştiğinde üzerine krema gezdirin. Mısır serpiştirip servis yapın